Aktualności

Muzeum Regionale w Wolinie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy

img 1442
Piątek 26 lipca 2013 godzina 15.00.Zapraszamy do odrestaurowanego Dworku Von Below (za ratuszem).


Prezentowane będą prace artystów:

Sławomir Preiss

Senator RP, stargardzianin, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych, 10 lat na stanowisku Dyrektora Muzeum w Stargardzie Szczecińskim, aktywnie promujący kulturę polską w Europie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” i Towarzystwa Przyjaciół Stargardu i członek honorowy Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej ,,SAIE ‘’w Szczecinie . Poseł sprawozdawca ustawy powołującej Akademię Sztuki w Szczecinie, malarz, grafik komputerowy, projektant.                                                                                                

Wanda Żychniewicz z d. Toma

Szczecinianka, studia nauczycielskie o kierunku wychowanie plastyczne i techniczne. Malarstwo pod kierunkiem Henryka Zygnera. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę . Prowadzi edukację artystyczną : nauczycielka plastyki , instruktor malarstwa i rysunku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od roku 2002 inicjatorka , współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej ,,SAIE’’ w Szczecinie. Organizatorka wielu plenerów, warsztatów i projektów międzynarodowych.

Ewa Dąbrowska

Szczecinianka , absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swojej twórczości zajmuje się głównie malarstwem współczesnym, edukacją artystyczną oraz   wydawnictwami artystycznymi.
Prezes Niezależnego Europejskiego Stowarzyszenia „NEST - ART” – centrum współpracy z ugrupowaniami artystycznymi z całej Europy. Organizator wielu plenerów, sympozjów i projektów międzynarodowych.

January Korff

Świnoujścianin, studiował Sztukę w Vancouver w Kanadzie w EMILY CARR INSTITUTE OF ART   and DESIGN, gdzie żył i tworzył przez 27 lat. Tworzy i eksperymentuje w wielu technikach malarskich ale szczególnie bliska jest mu technika malarstwa olejnego na płótnie. Uczestniczy w projektach edukacji artystycznej dla dzieci, młodzieży i ludzi starszych w Świnoujściu.

Daniel Strzelczyk

Wolinianin, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się ,rysunkiem, ilustracją plakatem, malarstwem. Jest nauczycielem Publicznego Gimnazjum w Wolinie oraz instruktorem zajęć w Ośrodku Kultury Gminy Wolin. Prowadził warsztaty międzynarodowe z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec, jego uczniowie próbują swoich sił na wyższych uczelniach artystycznych. Członek Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej ,,SAIE” w Szczecinie.
 

Piotr Banaszkiewicz

Obecnie wolinianin, członek Europejskiego Stowarzyszenia Twórców ,,NEST- ART ‘’w Pałacu w Nowym Warpnie i Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej w Szczecinie. Maluje, rzeźbi, gra, uczestniczy w plenerach, sympozjach i projektach międzynarodowych zajmując się edukacją artystyczną młodzieży.

Maciej Darcz

Szczecinianin , zamieszkuje pod Wolinem. Zajmuje się rzeźbą i grafiką. Szkutnik, żeglarz, z pasją ratuje stare domy, łodzie, meble i przedmioty. Członek stowarzyszeń artystycznych ,,SAIE” Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej w Szczecinie, „Nest-Art” Niezależne Europejskie Stowarzyszenie Twórców w Pałacu w Nowym Warpnie. Uczestniczy w plenerach, sympozjach i projektach międzynarodowych zajmując się edukacją artystyczną młodzieży.

Beata Król

Absolwentka Studium Reklamy w Szczecinie. Szczecinianka – zamieszkała w okolicach Wolina.        V-ice Prezes Zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej „ SAIE “ w Szczecinie, członek Niezależnego Europejskiego Stowarzyszenia Twórców „ NEST-ART“ w Pałacu w Nowym Warpnie. Tworzy tam gdzie przebywa, łącząc dwie pasje fotografię i malarstwo. Organizuje  i uczestniczy w plenerach, sympozjach i projektach międzynarodowych zajmując się edukacją artystyczną młodzieży.

wernisa 1 wernisa 2 wernisa 3

wernisa 4 wernisa 5

Galeria

  • 1
  • 2
  • 3

Muzeum Regionalne w Wolinie uprzejmie informuje, iż 27 września 2018 r. o godz. 18.00 (w czwartek) w Dworku Wolińskim nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Pana Leszka Króla. W imieniu artysty serdecznie zapraszamy. Pan Leszek Król urodził się w Kamieniu Pomorskim 5 stycznia 1948 roku. Jest absolwentem Studium Nauczycielskiego w Gdańsku Oliwie oraz Państwowej Wyższej Szkoły...

Malarstwo Pana Leszka Króla

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do odwiedzenia naszego Muzeum w dniach 28 – 30 września 2018 r., w ramach akcji „60+ Kultura”, której inicjatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwiedzanie Muzeum w ww. dniach jest bezpłatne.   Czekamy na Państwa obecność.

60+ "Kultura"

Muzeum serdecznie zaprasza na prelekcję w związku z Zachodnipomorskimi Dniami Dziedzictwa "Sąsiedztwo. Niepodległa dla wszystkich". Tytuł prelekcji: POLSKOŚĆ ZIEM ZACHODNICH. Odbędzie się 15 września o godz. 16.00 w Dworku Wolińskim.Serdecznie zapraszamy.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018