Wolińskie Stowarzyszenie Historyczne zaprasza

Wolińskie Stowarzyszenie Historyczne zaprasza na spotkanie pasjonatów historii

Uprzejmie informujemy, iż 19 października 2011 roku o godzinie  19.00 w tymczasowej siedzibie Stowarzyszenia – Sali konferencyjnej Muzeum Regionalnego  w Wolinie przy ulicy Zamkowej 24 (wejście od strony dworku) – odbędzie się otwarte spotkanie członków Wolińskiego Stowarzyszenie Historycznego.

Na spotkaniu, oprócz krótkich spraw organizacyjnych, zostanie zaprezentowany film  „Polska w Ogniu” cz. I/III z serii Sensacje XX. Części II i III będą wyświetlane w kolejnych terminach.

Po filmie odbędzie się dyskusja nt. oraz dalszego programu działania Stowarzyszenia.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ww. tematyką.

Informacje w Muzeum oraz pod numerem telefonu 91 326-20-19

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego uprzejmie informują, iż w dniach 20 – 22 kwietnia 2017 r. odbędzie się pierwsza konferencja z cyklu „Jomsborg”, której tematem wiodącym będzie: „Definiowanie i stosowanie norm społecznych w średniowiecznej Skandynawii”. Rozwój społeczny w epoce Wikingów i średniowiecznej...

Konferencja „Jomsborg” 2017